Klubi

Eesti Kikkpoksi Akadeemia asutati 29. märtsil 2006. aastal.

EAK

EAK asutajateks olid peatreener Dmitri Vorobjov ja Janek Rozov, kes vastutab klubi korraldus- ja haldustöö eest.

Arvestades maailmas selle võitlusliigi vastu kasvavat huvi ja spordiklubi püüet korraldada rahvusvahelistele standarditele vastavaid võistlusi, võeti algul vastu otsus valida spordiklubile ingliskeelne nimetus Estonian Academy of Kickboxing (lühendatult EAK).

Enne EAK asutamist toimusid kikkpoksitreeningud Dmitri Vorobjovi juhendamisel spordiklubis Budo karatetreeningute lisatundidena ning kikkpoksi õpetati kui kontaktspordi eriliiki. Spordiklubi Budo oli juba sel ajal Eesti kõige edukam kikkpoksiklubi.

EAK edule eelnes peatreeneri Dmitri Vorobjovi aastatepikkune visa töö ja eneseületamine. Dmitri Vorobjovi sportlaskarjäär sai alguse 1991. aastal karate-do ja tollal populaarse wushu-sanda treeningutest ning jätkus 1995. aastal kikkpoksi ja sellega paralleelselt ka poksi harrastamisega Gennadi Tolmatšovi käe all. Just sel ajal saavutas kikkpoks noorte seas eriti suure populaarsuse.

Teadmised ja oskused, mis Dmitrile hiljem rahvusvahelisel areenil edu tõid, omandas sportlane esmalt Aleksandr Zõkovi, seejärel aga tuntud treeneri Juri Lahtikovi käe all.

2003. aastal tuli sensatsiooniline teade, et Vorobjov on tulnud maailmameistriks kikkpoksi kõige prestiižikamatel WAKO meistrivõistlustel. Seda sportlikku saavutust hinnati nii kõrgelt, et Dmitri Vorobjovile sai osaks au viibida Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul ja talle anti eriliste teenete eest Eesti kodakondsus.

EAK

Viimastel aastatel on EAK olnud Eesti tugevaim kikkpoksiklubi. Kolmel viimasel aastal on Eesti Kikkpoksi Akadeemia saavutanud Eesti meistrivõistlustel meeskonnaarvestuses esikoha. Paljud EAK sportlased on jõudnud rahvusvahelistel võistlustel märkimisväärsete tulemusteni.

Erilist uhkust tunneb klubi oma sportlaste saavutuste ja eduka esinemise üle rahvusvahelistel võistlustel. Meie edukamate hulka kuuluvad Sander Laid, Mario Väin, Valeri Kuznetsov, Andrei Manzolo, Dmitri Loginov, Timur Hamidullin, Deniss Smoldarev, Jaroslav Tõmtsisin, Nikita Štšerbakov, Kristina Massalova, Tarvo Räni, aga ka lootustandvad sportlased Nikita Mihhailovski, Pavel Turapin ja Eduard Peresild.

Kuna huvi kikkpoksi, K-1 ja taipoksi (muay thai) vastu on võrdselt suur nii vene- kui ka eestikeelse elanikkonna seas, toimuvad treeningud mõlemas keeles. EAK treeningutele on oodatud mehed ja naised, aga ka lapsed ja eakad inimesed.